0 Comments in Geen categorie
Luister je met je oren of met je hart?

Afgelopen weekend gefietst en gewandeld in het Teutoburger Wald, Kreis Lippe. Op de heuvels schitterden gele raapzaadvelden in de zon. Een van de wandelingen voerde door het Leistruper Wald. Deze bossen zijn superbiodivers. Ook liggen er grafheuvels en offerstenen uit de bronstijd.

Voor kinderen en volwassenen zijn er elf leuke en speelse educatieve stationnetjes gebouwd. Van evenwichtsbalk, blotevoetenpad, raad de boom, welk dier springt het verst tot een trechter om de geluiden in het bos te ontdekken.

Ik doe mijn ogen dicht en leg mijn oor te luister. Met aandacht luister ik zonder vooraf te weten wat ik ga horen of wat ik wil horen. Alles wat er door mijn gehoorgang komt, neem ik waar.

Als interviewer is goed luisteren een must. Niet met je oor, maar met je hart. Zonder haast en oordeel. Zonder aannames en invullen voor de ander. Bewust van boven- en onderstroom. Van ratio en gevoel. Of ik nu medewerkers voor een personeelsmagazine of klanten interview: de mens krijgt mijn onverdeelde aandacht. Er is ruimte voor stiltes en elk geluid mag gehoord worden. Zo ontstaan de menselijke verhalen. Herkenbaar, verrassend en oprecht.

Welk verhaal kan ik voor jou ophalen?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *